Verticaal shoppen in torenhoge Tokyose winkelcentra
Elk jaar gaat SSM Retail Platform op studiereis. Vijf dagen
lang netwerken. Vijf dagen lang inhoud. En vijf dagen lang eten en drinken op topniveau. Maar ook: nieuwe, net opgeleverde winkelcentra bezoeken. Of juist eeuwenoude winkelstraten. Of bouwplaatsen waar een nieuw winkelcentrum of stadscentrum wordt ontwikkeld. Meestal
wordt een Europees land bezocht. Maar eens in de vijf jaar ook een land daarbuiten. Zo ook nu. Het veertigjarig jubileum was de aanleiding. Dus ging de reis naar Japan.
Naar Tokyo. Stad der steden. In het vreemdste land van de wereld. Met de allervriendelijkste mensen die er zijn. En een servicegerichtheid die ons onbehouwen Hollanders
doet blozen van schaamte. Uiteraard zijn veel winkels bezocht. En winkelcentra. En warenhuizen. Waarbij het verschil tussen deze drie niet zo duidelijk is als bij ons. Maar er is meer gedaan dan dat. Want het consumentengedrag valt alleen maar te begrijpen als je de mensen kent. En de cultuur. En de historie.
door Hans van Tellingen
Deel deze pagina
Artikelen
ING blijft steken in 2011
Bron: PropertyNL ING schrijft een achterhaald rapport over de winkel van…
De gouden toekomst van de e-commerce ligt inmiddels ver achter ons.
Bron: De Telegraaf De gouden…
Laat randgemeenten meestemmen over parkeerbeleid ‘grote’ stad
Bron: Stadszaken Nieuwe column op Stadszaken. “Ik pleit ervoor dat bewoners…
Hoe autoluw beleid leidt tot binnensteden zonder ziel en waarom nieuwe autovrije wijken de toekomstige ghetto’s worden
Bron: Opiniez Zo doet Leiden ALLES fout. Het weren van de auto, peperduur straatparkeren…