Feit of Fictie: Hoe drukker de Kalverstraat, hoe minder omzet?
Bron: EenVandaag
Voor EenVandaag werd ik geïnterviewd over de nogal onlogische stelling dat de Kalverstraat door de grote drukte juist minder omzet genereert. Niets is minder waar.
De omzet van alleen de Kalverstraat is al een stuk hoger dan die van complete binnensteden als bijvoorbeeld Tilburg of Amersfoort. Verder is het zo (in tegenstelling tot wat een andere specialist beweert die geïnterviewd wordt) dat door de drukte de bezoekers per bezoekeenheid niet minder gaan spenderen. Er geldt wel degelijk: hoe drukker, hoe meer omzet. In de Kalverstraat lopen op een zaterdag meer dan 100K passanten (en geen 50K zoals een ander beweert in dit item) en die kopen zich suf. Ander 'fun fact': Het percentage buitenlandse toeristen is minder dan 30%, het aandeel binnenlandse dagjesmensen is iets meer dan 20% en bijna de helft van de bezoekers komt uit Amsterdam of de directe regio. En in tegenstelling tot wat velen denken: de toeristen besteden óók veel geld in de Kalverstraat, net als de Amsterdammers en de Nederlandse dagjesmensen.
Beluister hier het hele interview.
Deel deze pagina
In de media
Supermarkten komen om in spaaracties voor WK
Bron: Nieuws van de Dag / SBS6 Bij Nieuws…
Hans van Tellingen bij 'Jan-Willem Start Op!'
Bron: NPO Radio 2 Interview bij Jan-Willem Start Op!,…
De winkelervaring kan veranderen, maar het effect van AI dient niet overschat te worden. De menselijke factor in retail blijft bepalend
Bron: Vastgoedmarkt. Interview Vastgoedmarkt: Techniek versnelt dingen en maakt processen efficiënter.…
Moederdagstress: mannen vaak lastminute op zoek naar (kunst)bloemen, parfum en verzorgingsproducten
Zojuist geïnterviewd: "Dat Blokker…